Są odejścia. Są powroty.

środa, 22 sierpnia 2012

Cześć moi drodzy. Minęło sporo czasu odkąd tutaj ostatnio zajrzałam. Matura, nauka, problemy i tak w kółko. Jestem pewna, że każdy/każda z Was wie jak to jest kiedy przygniata Cię ogromny głaz, a Ty nie możesz odnaleźć w sobie siły by go skruszyć samą siłą woli. Tak czy siak - powoli wracam. Czy na długo, czy też nie - czas pokaże. Godzina jest już późna, więc wrzucę kilka petycji, które mam nadzieję, że ktoś poprze. Moi drodzy pamiętajcie - owszem, jest to tylko petycja, ale to już jakiś stary ku zmianie świata na lepszy, czyż nie? Lepiej jest poświęcić chwilę i wypełnić petycję aniżeli siedzieć z założonymi rękoma i marudzić jak to świat (tutaj nie obrażając tych pięknych stworzeń) schodzi na psy.


PepsiCo

niedziela, 25 marca 2012

Powyższy wycinek mówi sam za siebie. 


Ostatnio nie mam ochoty prowadzić tego bloga i starać się zmienić świat na lepsze. Nie mam ochoty na nic, jestem co najmniej marudna. Muszę się z tego otrząsnąć. 

STOP Acta

czwartek, 9 lutego 2012

Cześć kochani. Z nudów przeglądam stronę care2.com i wpadłam na kilka petycji dotyczących zniesławionego ACTA. Jeśli ktoś z Was chciałby się podpisać i wyrazić swoje zdanie na ten temat zapraszam w poniższe linki:
Animal Welfare Petitions

wtorek, 7 lutego 2012

Cześć kochani. Nadal nie odwiedziłam Waszych blogów, wiem o tym. Jutro mam nieco więcej czasu, więc jak tylko wrócę ze szkoły to odwiedzę Was! No i.. Szykuje mi się half term - tygodniowa przerwa od szkoły. Jeśli dobrze pójdzie, to załapię się do pracy. Jeśli nie to będę zmuszona pomagać mamie przy pracy. W ten czas postaram się pisać jak najwięcej na tym blogu, ponieważ nie chce go AŻ tak zaniedbywać. 

Do rzeczy. Będzie krótko, zwięźle i na temat. O tej godzinie moja mózgownica ledwo co pracuje, a zwierzęta i przemoc to zbyt obszerny temat. W poprzedniej notce pisałam o Kardashianach i ich wyrobach z futer. W tej notce skupię się na kilku petycjach, które mam nadzieję, że poprzecie. Widzicie tę petycje po prawej stronie mojego bloga? Osiągnęła sukces i zabrała ponad 1000 głosów. Teraz pytanie czy oprawcy biednego Onyx'a zostali ukarani.. Poszperam trochę w Internecie i zaraz się dowiem. 

Po pierwsze, chciałam Wam pokazać to zdjęcie: 
Dzięki temu zdjęciu postanowiłam napisać notkę. Zmotywowała mnie i przeraziła. Koniec ze słodkimi zdjęciami przed lustrem? Prężeniem swoich mięśni i robieniem słodkich dziubasków? Trzeba chwycić za smycz, podnieść go wysoko ku górze, pokazać środkowy palec i cyknąc fotkę. Nowa oznaka "fajności i bycia cool?" To oni powinni wisieć zamiast tego psa. Znęcanie się nad słabszym od siebie nie wygląda "cool", muszę ich rozczarować. Na nikim pozytywnego wrażenia nie wywierają, wręcz przeciwnie. Co czujecie patrząc na to zdjęcie? Poniżej znajdziecie kilka interesujących petycji. Tutaj w notce linki, zaraz z boku bloga umieszczę kody HTML dzięki którym będziecie mogli prosto z mojego bloga przeczytać całą petycję, zobaczyć jej postęp oraz podpisać. 

Petycja przeciwko corridą w Mexico city - PODPISZ SIĘ 
Nie zabijajmy wilków w Idaho - PODPISZ SIĘ 
Zatrzymać gazowanie psów oraz kotów w EU - PODPISZ SIĘ 
Harrods - Stop sprzedawaniu futrom - PODPISZ SIĘ 
Pomóżmy kotom w Irlandii (irlandzkie prawo nie chroni kotów) - PODPISZ SIĘ
NIE dla Diving Horse Act w Atlantic City - PODPISZ SIĘ

Jak na razie wygrzebałam tyle. Zapraszam wszystkich na stronę: www.care2.com, tutaj znajdziecie znacznie więcej petycji do podpisania. Dobranoc. 

Stop Selling Fur "Kardashians"

piątek, 3 lutego 2012

Witajcie moi mili! Dawno tutaj nie zaglądałam, cóż to prawda. Wiele razy chciałam coś napisać, ale skończyło się jedynie na chęciach. Nie mogłam pozbierać myśli w jedność, w moim życiu dzieje się istny galimatias. Staram się poskładać wszystko do całości i iść dalej. Kontynuować to, co zaczęłam na tym blogu. Tęskniłam za nim! 

Dzisiaj dość krótko. Czeka mnie rozmowa z pewną osobą i chce właśnie na niej skupić wszystkie swoje myśli. Na Wasze blogi wpadnę bardzo szybko, także spodziewajcie się rychłego komentarza z mojej strony! Zaległości nie będę nadrabiała z powodu braku czasu. 

Na kozaczku.pl napotkałam dość ciekawą petycję... Jest ona skierowana do rodziny Kardashianów, a autorką jest nasza polska miłośniczka zwierząt, Joanna Krupa. Coś mnie tknęło, żeby o tym tutaj napisać. Kardashianowie to na pozór sympatycznie wyglądająca rodzina. Fakt faktem, są ze sobą bardzo zżyci. Jak dla mnie są produktem mediów, sprzedają co leci prasie oraz telewizji. Wydawać się może, że nie znają słowa "prywatność". Miło popatrzeć na dobrze ubranych ludzi, bo przyznajmy - Kim na czerwonym dywanie wygląda bardzo dobrze. Problem jest w tym, że pomijając fakt iż jedna z jej sióstr rozebrała się dla PETA, Kim jest miłośniczką prawdziwych futer. Prócz tego zachęca innych do kupowania ich - w swoim sklepie "Dash" w Calabasas można kupić przeróżne futra. Zgadnijcie skąd jeszcze można wytrzasnąć futerka od Kardashianek? Z "Kardashian Kollection"! PETA nie raz interweniowało w tej sprawie, ale sławna rodzinka pozostała głucha na ich słowa. 
Teraz Joanna Krupa wzięła sprawę w swoje ręce. Nie jestem jej fanką, ale popieram to, co robi. Podpisałam petycję i zachęcam każdego o zrobienie tego samego. Krupa uważa, że ten kto jest sławny powinien dawać dobry przykład. Zgadzacie się z nią? Jeśli tak -> Stop Selling Fur "Kardashians"

 
Ulepek ze wszystkiego i niczego - by Templates para novo blogger